Hémérocalle
'Asterisk' (Lambert, 1985)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Non |
| Hauteur : | 28" (71 cm) |
| Diamètre : | 8" (20 cm) |
| Habitude : | Diurne |
| Forme inhabituelle : | Spatulée |
| Semis : | 83-37A |
| Description : white spider with grayish cast and green throat | |



