Hémérocalle
'Billy the Kid' (Maryott, 2013)

| Ploïdie : | Tétraploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Persistant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 34" (86 cm) |
| Diamètre : | 5.75" (15 cm) |
| Boutons : | 18 |
| Branches : | 3 |
| Habitude : | Étendue |
| Forme : | Simple |
| Semis : | K1427A |
| Description : very pale orange petals with dark eye, patterned appliqué throat | |
| Ascendance Descendance | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||






