Hémérocalle
'Way Out' (Gates-W.R., 1963)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Hâtif |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 27" (69 cm) |
| Diamètre : | 6" (15 cm) |
| Habitude : | Étendue |
| Forme : | Simple |
| Semis : | GW-61 |
| Description : lemon yellow self | |

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Hâtif |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 27" (69 cm) |
| Diamètre : | 6" (15 cm) |
| Habitude : | Étendue |
| Forme : | Simple |
| Semis : | GW-61 |
| Description : lemon yellow self | |