Hémérocalle
'What's What' (Lambert, 1985)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Mi-saison à tardif |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Non |
| Hauteur : | 28" (71 cm) |
| Diamètre : | 4" (10 cm) |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | 80-78A |
| Description : cream brushed blue purple with blue eyezone and green throat | |
| Ascendance Descendance | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
| | |||||||||||||||
|

