Hémérocalle
'Hedonist' (DeCaire, 2016)

| Ploïdie : | Tétraploïde |
| Floraison : | Tardif |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Non |
| Parfumée : | Parfumée |
| Hauteur : | 28" (71 cm) |
| Diamètre : | 5.5" (14 cm) |
| Boutons : | 24 |
| Branches : | 3 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | 475V |
| Description : cinnamon red with white breaks, flat bloom, piecrust ruffle | |
| Ascendance | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|

