Hémérocalle
'Kendra Marie' (Mussar, 2015)

| Ploïdie : | Tétraploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Non |
| Hauteur : | 44" (112 cm) |
| Diamètre : | 5.5" (14 cm) |
| Boutons : | 18 |
| Branches : | 4 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | 706A |
| Description : light raspberry pink self with mid-rib cristation | |

