Hémérocalle
'Little Clown' (Stamile-G., 1997)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Non |
| Hauteur : | 12" (30 cm) |
| Diamètre : | 2.5" (6 cm) |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | D93-45A |
| Description : pink with rose eyezone and a green throat | |



