Hémérocalle
'Little Tutu' (Williams-S., 2017)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 25" (64 cm) |
| Diamètre : | 2.5" (6 cm) |
| Boutons : | 24 |
| Branches : | 4 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Double 95 % |
| Semis : | 754.522-01A |
| Description : lavender rose with a slighter darker band and veins, and a yellow green throat | |

