Hémérocalle
'Papio Trevor Thomas' (Hansen-D.V., 2016)

| Ploïdie : | Tétraploïde |
| Floraison : | Mi-saison |
| Feuillage : | Dormant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 32" (81 cm) |
| Diamètre : | 6.5" (17 cm) |
| Boutons : | 21 |
| Branches : | 4 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Simple |
| Semis : | 9-209A |
| Description : bright cardinal red with good toothy edge and green throat | |

