Hémérocalle
'Tiny Tease' (Stamile-G., 2008)

| Ploïdie : | Diploïde |
| Floraison : | Hâtif |
| Feuillage : | Semi-persistant |
| Remontante : | Oui |
| Hauteur : | 15" (38 cm) |
| Diamètre : | 1.75" (4 cm) |
| Boutons : | 28 |
| Branches : | 5 |
| Habitude : | Diurne |
| Forme : | Double 100 % |
| Semis : | D626A |
| Description : cream with burgundy eye above green throat | |
| Ascendance Descendance | |||||||||
| | |||||||||
| | |||||||||
| | |||||||||
|



